Kilka tygodni temu w lesie podpatrywałam z aparatem wyjątkową relację. Za mną sesja fotograficzna dla serwisu Ładne Bebe, gdzie w cyklu „Czas wolny” Maciek Białobrzeski opowiedział o swoim byciu tatą córki.

Szłam sobie z Marysią Bator, dziennikarką, po wawerskim trakcie, złorzecząc nadchodzącej epidemii. Ładne Bebe ma zawsze takie pociągające sesje domowe w świetle rozproszonym… A tu co nas czekało? Bury, wysuszony po zimie las. Pryzmy suchych liści. Samo południe, ostre słońce i ostre cienie. Powiedzieć, że fotograficznie warunki mało sprzyjające, to nic nie powiedzieć. Przyszli jednak tata i córka. Wystarczyła chwila z Maćkiem Białobrzeskim i sześcioletnią Wiwi, aby ich uśmiechy oraz energia rozpuściły moje kwękanie i poszliśmy razem w Dziką Przygodę.

„To ich częsta zabawa: łączy elementy edukacyjne (szyfry, zabawy literkami) z zadaniami, które wspierają pewność siebie, ciekawość i kreatywność. Podpatruję, jak Maciek wspiera Wiwi – nie pogania, pozwala działać we własnym tempie, towarzyszy w pełnej, spokojnej akceptacji” – to wszystko zauważyła Marysia.

A ja dodatkowo zwracam uwagę na jeszcze jedno, tak rzadkie obecnie zachowanie tego niezwykłego taty. Ani razu podczas Dzikiej Przygody nie wyjął telefonu, nie sprawdził w nim zupełnie nic. Wspólny leśny czas tata i córka jedyna pośród braci naprawdę była najważniejszy. Tak naprawdę to nie wiem, czy Maciek w ogóle miał ze sobą jakiś telefon.

 

Tekst Maciek spuentował bardzo osobiście, jednocześnie cały świat mógłby inspirować się tymi wskazówkami. Dla siebie, dla ludzi, dla zwierząt i dla pokoju:

„Mam taki swój zestaw trzech wartości, którymi staram się żyć i nad którymi pracuję w sobie od lat:

1) Bądź obecny – żyj teraz, bądź teraz. Nie uciekaj w przeszłość i nie wybiegaj zanadto w przyszłość. Ciesz się chwilą i tym, co masz, a nie tym, co chciałbyś mieć.
2) Kochaj – swoich najbliższych, rodzinę, przyjaciół, ale też i siebie, bo bez tego będzie ci bardzo trudno kochać innych.
3) Twórz – nie dla kariery, pieniędzy czy sławy, ale dla samego siebie, a przez to tworzenie opowiadaj o sobie”.

Pamiętajcie koniecznie 🙂 


… że jeżeli chcecie mieć dokumentalną sesję rodzinną zrobioną przeze mnie, piszcie śmiało.
Zapraszam na wiosenne, pełne wspaniałego światła, zdjęcia.
Zapraszam do kontaktu.
Wyślę Wam regulamin sesji i cennik, a potem się umówimy 🙂 

 

 

Comments

comments