KOLEKTYW OD A DO Z

Marzysz o dokumentalnej sesji rodzinnej? Z ogromną przyjemnością spełnimy Twoje marzenie. Uwielbiamy fotografować prawdziwe życie rodzin i jesteśmy w tym najlepsze. Jesteśmy mamami wielu dzieci w różnym wieku: od 3 do 15 lat. Praktykujemy komunikację bez przemocy i naturalnie z urodzeniem dzieci weszłysmy rodzicielstwo bliskości. Najważniejsze są dla nas relacje oraz godność. Reportaż rodzinny to uwiecznienie Waszego (nie)zwykłego życia, z Waszym rytmem, z Waszymi rytuałami.

Jesteśmy kolektywem fotograficznym od A do Z. Stworzyłyśmy go z miłości do dokumentalnej fotografii rodzinnej. Mieszkamy i pracujemy w Warszawie. Naszą ideą jest wsparcie i kooperacja, wspólne realizacje fotograficzne, ale też wsparcie indywidualnych kreacji. Podejmujemy działania edukacyjne oraz artystyczne: naukę online, wystawy i publikacje. Obecnie pracujemy nad książką o obrazie rodziny w fotografii oraz nad wydarzeniem „Kochamy codzienność” przełożone na rok 2021 przez COVID-19.

Aga Mocarska – fotografuje narodziny i rodziny i to jest jej główny obszar zainteresowań, inspiruje ją codzienność, którą opisuje w dokumentalnych sesjach rodzinnych, lubi pracę w rytmie długoterminowych projektów artystycznych. Lubi sen, rozmowy, prawdziwe relacje, kiszone ogórki i jazdę na rowerze.

Dziewczyna w białej sukience z haftem, uśmiecha się promiennie.

Zu Jach – dokumentuje codzienność podczas sesji rodzinnych, pomaga przedsiębiorczyniom w kreowaniu wizerunku opartego na autentycznych wartościach marki. Inspirację do pracy czerpie z rozmowy i kontaktu z drugim człowiekiem. Lubi wyzwania, bycie w ruchu i pracę w różnych zakątkach świata.

Zajmiemy się Tobą od A do Z!

 

 

 

Ostatnio mieliśmy możliwość uczestnictwa w sesji dokumentalnej z dwiema uroczo zwariowanymi dziewczynami. Agą i Zuzą. Absolutnie nie wiedzieliśmy, czego się spodziewać. Myśl o tym, że dwie obce osoby spędzą dzień z nami w naszym codziennym bałaganie była lekko przerażająca, ale z drugiej strony tak wygląda nasze życie, więc ciekawość przeważyła. Dziewczyny wtopiły się w tło jak wazon w pokoju, a jednocześnie były w środku wszystkiego. Nie wiem, jak to się stało, ale żadne z nas nie odczuło zmęczenia gośćmi jak przy przedłużającej się wizycie rodzinnej. Były, obserwowały i chyba robiły zdjęcia, choć mam wrażeni, że przegadaliśmy cały dzień, więc nie wiem – nie zauważyłam. Szczerze: powtórzyłabym ten dzień! Dziekuje Wam za fajne spotkanko.

IZA

Mieliśmy ogromną przyjemność wziąć udział w rodzinnej sesji fotograficznej w wykonaniu Kolektywu od A do Z. Zuzia i Aga weszły w naszą codzienność w sposób zupełnie naturalny, z pozytywną energią, profesjonalizmem i wyczuciem. Odniosłam wrażenie, że równie ważne co zrobienie dobrych zdjęć było dla nich poznanie nas i nawiązanie autentycznej relacji – zadawały pytania, ale i chętnie opowiadały o sobie, dzięki czemu ani przez chwilę nie czuliśmy skrępowania czy dystansu. Okazało się, że mamy mnóstwo wspólnych tematów i płaszczyzn wzajemnej inspiracji. Spędziliśmy z nimi fantastyczny dzień – zupełnie jakbyśmy gościli w domu dwie znajome, które przy okazji są utalentowanymi fotografkami. Nie możemy doczekać się zdjęć (kilka już widzieliśmy i jesteśmy zachwyceni!) i mamy nadzieję, kolejnych spotkań.

JULKA