Jak robić… zdjęcia czarno-białe, podpowiada zapytanie wyszukiwarka. Jak najczęściej, myślę. Zwłaszcza w wakacje 2020. Google się wstrzelił, bo bardzo ostatnio zatęskniłam za fotami czarno-białymi. Za zdjęciami swoimi, prywatnymi, nie dla klientów, takimi, w których mogę sobie poszaleć dla siebie. Za jakimś zamkniętym cyklem. Najlepiej takim, którego temat mam pod ręką. Za jeszcze głębszym wejściem w fotografię rodzinną, intymną. Za tym, by mój ośrodek nagrody czuł satysfakcję, że coś skończyłam. Wyszło więc, że będzie to coś niedużego, w krótkiej perspektywie, trochę na przekór.

 

W tym roku lato będzie, jest wyjątkowe. W wakacje 2020 różne plany rozeszły się w szwach, konfy poprzekładane, wystawy odwołane, rezerwacje poprzenoszone. Właśnie jestem w procesie umawiania się na nowo na wyjazd zarezerwowany w styczniu, potem odwołany, a teraz znów wskrzeszany. Uczę się wznosić swój zen na jeszcze wyższy poziom. W mojej rodzinie obecnie panuje wielka radość na wieść, że być może wcale nie ruszymy się z Warszawy, wizje roztaczamy odległe od dotychczasowych. Z entuzjazmem myślę o tym planie, a co się wydarzy, dopiero zobaczymy. Dla naszych nastolatków z pewnością jest to czas przeżycia pokoleniowego.

 

Dojechaliśmy na rowerach pod dziką czereśnię koło osiedla mojej siostry. Gdy leżałam pod drzewem na wznak w słońcu, a wszystkie moje dzieci je szabrowały, poczułam, że o tym chcę opowiedzieć. Była opowieść o lockdownie, czas na opowieść o tych przedziwnych wakacjach. I nie ze względu na maseczki, brak zakończenia roku szkolnego, spotkanie z nową klasą licealną online. Tylko ze względu na to, jak wielką radość mojej rodzinie dała informacja, że nie będzie tyle wyjazdów co zawsze. Że nie będziemy 2 miesiące poza domem, przeciwnie, będziemy w nim bardziej niż kiedykolwiek. Wakacje 2020 – ta historia może się potoczyć w każdą stronę…

w stajni wakacje 2020 czerwiec
w stajni wakacje 2020 czerwiec
dziecko biegnie po łące wakacje 2020
wielokrotna ekspozycja wakacje 2020
jak zamocować hamak wakacje 2020
tata przytula córkę wakacje 2020
wyjazd nad rzekę wakacje 2020
jak fotografować pod słońce wakacje 2020
siedzenie w rzece wakacje 2020
dziewczynka_lezy_w_hamaku_rozmarzona_sesja_rodzinna_warszawa_mocarska

Założyłysmy na Instagramie hasztag #100dnilata, pod którym zbieramy galerię tych dziwnych wakacji. U mnie lub u Zuzi, z którą współtworzymy Kolektyw od A do Z, znajdziesz co jakiś czas szczegóły, planujemy też live’y i krótkie wejścia dotyczące akcji. Chodź z nami!

Comments

comments